آخرین اخبار

5. آذر 1401 - 12:49
کرسی آزاد اندیشی دانش اموزان با حضور دانش آموزان و مسولان شهرستان لنده در سالن خدیجه کبری(س) این شهر با پاسخگویی به سوالات دانش آموزان برگزارشد.

به گزارش خبرلنده، جلسه کرسی آزاد اندیشی دانش آموزان شهرستان لنده به مناسبت هفته بسیج و به همت حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی شهید فهمیده و اداره آموزش و پرورش شهرستان لنده و با حضور  در سالن خدیجه کبری(س) این شهر با حضور دانش آموزان دبیرستان های این برگزارشد.


 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان لنده در ابتدای این جلسه گفت: یکی از شاخصه های مهم در فرایند توسعه جامعه که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است بحث راه اندازی کرسی های آزاد اندیشی است.

سرهنگ پاسدار روح اله ویسی گفت: امروزه دشمن تمام توان خود را معطوف به فضای مجازی کرده است که تمام جوانان ما را گمراه کند.

وی گفت:دشمنان با سوء استفاده از این فضا به دنبال قبح شکنی و از بین بردن باورها و اندیشه های اعتقادی و مذهبی و نظامی ما است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان لنده در خصوص سوال یکی از دانش آموزان در خصوص ضرورت سواد رسانه ای گفت: آموزش سواد رسانه ای و بصیریت افزایی یک ضرورت اساسی است که  خانواده ها باید به آن توجه کافی داشته باشند.

وی گفت:فضای رسانه ای دشمن چنان قوی هست که اقدامات خود را در تضعیف نظام چنان بزرگنمایی می کنند ولی جمعیت میلیونی را در مراسماتی همانند١٣آبان را نمی بینند که چندین میلیون نفر را نمی بینند.
 

در ادامه نیز رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان لنده گفت: امروز باید خوب بدانیم که دانش آموزان با تقدیم بیش از ٢۵٠هزار شهید نقش خویش را در اعتلای انقلاب اسلامی پررنگ تر کردند.

عبدالرحیم آهنین جان در ادامه گفت: هفته بسیج فرصتب برای زنده نگهداشتن روح و تفکرنابی است که در تاریخ ماندگار شده است.

وی گفت: امروز افتخار ما داشتن ملتی بسیجی و دانش آموزانی بسیجی و آماده جانفشانی است.
 

امام جمعه موقت شهرستان لنده در پاسخ به سوال یکی از دانش آموزان در خصوص اغتشاشات اخبر کشور گفت:دشمن از همان روزهای ابتدایی انقلاب به دنبال ایجاد آشوب و ترور و نا امنی و حتی تحمل جنگ و تحریم های مختلف بوده است.

حجت الاسلام الهی نیا گفت:امروز بیشترین توطئه های دشمنان در بستر فضای مجازی است و با القا دروغ و شایعه به دنبال کشته سازی و تغییر باورها و اندیشه های نوجوانان و جوانان است.

وی گفت: قطعا نظام ما در زمان و مقطع خود با عامل و عاملین اغتشاشات برخورد قاطع خواهند کرد و این را بدانید که دشمن به دنبال آزادی زنان نیست بلکه به دنبال ترویج بی بندوباری است.

الهی نیا گفت:حجاب بستری روشن برای مصونیت زن از نگاه های آلوده است که باید ارزش و فضیلت زن در جامعه حفظ شود.

در ادامه نیز رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان لنده در خصوص سوال یکی از دانش آموزان در خصوص بیمه دانا و هزینه کرد آن گفت: بیمه دانا سالانه مبلغ ٣٠ هزارتومان برای بیمه دانش آموزی گرفته می شود که این مبالغ در سطح کشور با تفاهم نامه با بیمه مرکزی ایران برای پرداخت به دانش آموزانی که در مدرسه آسیب جسمی و یا فوت می کنند دیه آنان برابر قانون پرداخت خواهدشد.

آهنین جان در ادامه گفت:دشمنان خوب می دانند که نقش زنان در دین اسلام و انقلاب اسلامی چه اندازه مهم است و به همین خاطر است که در همین اغتشاشات از نوجوانان و جوانان دختر  استفاده می کنند.

وی گفت: انقلاب اسلامی به جایگاه زنان مقام و ارزش داده است و این در حالی است که در غرب همواره به زن به یک نگاه مصرفی نگاه می شود.

رئیس آموزش و پرروش شهرستان لنده در پاسخ به سوال یکی از دانش آموزان در خصوص دخالت نمایندگان در انتصابات گفت: نمایندگان به طور مستقیم در انتصابات دخالت ندارند ولی نقش مشاوره ای برای انتصابات دارند و برخی جاها نیز نظر نمایندگان نیز مورد توجه مسولان اجرایی قرار نخواهد گرفت .

 
در ادامه نیز جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان لنده گفت: در باب شعار آزادی که غربی ها مطرح می کنند باید خوب بدانیم که یک زمانی امریکا یکی از کشورهای مذهبی بود ولی امروز به واسطه همین آزادی که مطرح می کنند بالاترین آمار آثار جنسی و فلاکت بار در امریکا به خوبی موید این آزادی و هرزگی است.

سرهنگ پاسدار محمدباقر رضایی گفت: پشت پرده همین اغتشاشات اخیر کشور و دخیل کردن زنان در این اغتشاشات ناشی از جنبش زنانی است که در دولت قبلی عراق توسط امریکایی ها صورت گرفته است.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

نظرات کاربران

http://khabarlendeh.ir
https://eitaa.com/khabarlendehe
http://sapp.ir/khabarlendeh
http://khabarlendeh.ir/news/83674/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%84%D9%86%D8%AF%D9%87
http://khabarlendeh.ir/node/83675